L.L.Bean: особливий бренд для особливого покупця

Наименование товара: 

Той, хто відкрив для себе бренд L.L.Bean, стає надовго його шанувальником. Більш того, в L.L.Bean починає одягатися вся сім"я, з  ​L.L. Bean їздять на кемпінги, на лижі чи рибалку, ходять на каяках чи просто комфортно відпочивають вдома біля каміна. Цей бренд особливий, тому й покупці його особливі. Про це в огляді. 

Компанію ​L.L.Bean було засновано ще у 1912 році. Її засновником був Leon Leonwood Bean. Компанія почала свій розвиток зі штату Мейн (Сполучені Штати Америки).
Офіційний сайт компанії  https://www.llbean.com/

Тут і далі по ходу розповіді про бренд будуть використовуватись фото Мейну, щоб читач мав змогу бачити, чому саме у цьому штаті роблять такі добротні речі. 

Спочатку Leon L.Bean у невеликому магазинчику почав продавати взуття для мисливців. Це були так звані duck boots - черевики чи чобати із легкого шкіряного верха та гумового низу.

Заснування продажу такого взуття було обумовлено інтересами  Leon L.Bean. Він народився у штаті Мейн (штат вкритий лісами, озерами, горами і люди й нині там багато полюють та займаються рибальством) у 1872 році. Він мав семеро братів. Коли йому було 12 років, він залишився без батьків. Хлопець рано проявив інтерес до бізнесу. У 13 років він вполював свого першого оленя та продав його. Оскільки він став миливцем та рибалкою, то мав потребу у зручному для далеких переходів у лісі взутті. Його ноги весь час були мокрими (штат Мейн не відноситься до теріторії із теплим кліматом, там і влітку вода може бути крижаною, а у лісах багато боліт). Він задумав створити водонепроникні черевики та чобати і цей план здійснив!


Пізніше винайдене ним взуття ввійшло до каталогів під назвами Bean Boot або Main Hunting Shoe, а компанія почала мати імідж виробника взуття для активностей поза домом. Спочатку невдалий дизайн взуття спричинив до 90-процентного його повернення. Проте,  Leon L.Bean дуже чесно вів свій бізнес (треба сказати, що, на мій погляд, це одна із чудових рис, що і донині є особливістю людей цього штату) і гарантував клієнтам повернення грошей. Повернувши гроші, він продовжував вдосконалювати дизайн взуття та його продаж. Його праця була успішною.

    

Leon L.Bean помер у 1967 році. Його ім"я і донині шановане у Мейн. Так один із госпіталів носить його ім"я. Мисливці та рибалки знають його книгу про рибальство та кемпінгування. 

Після смерті  Leon L.Bean компанією почав керувати його онук Leon Gorman.
Нині компанія продовжує продавати знамениті черевики її засновника. Їх купують не лише мисливці чи рибалки. Навіть на вулицях міст у дощову погоду можна побачити людей у взутті, що його створив Leon L.Bean.
 

Проте, компанія продає не лише взуття. В магазинах L.L.Bean може одягатись вся сім"я, що дотримується активного способу життя. Так там продаються намети та рюкзаки, ліхтарі та компаси, каяки та екіпіровка для рибальства, спальні мішки та все для мисливських собак... 

Компанія також продає одяг і взуття для дорослих та дітей - куртки, штани і сорочки, жилети і головні убори, комбінезони та сукні, светри та реглани, шалики та футболки...Також там можна купити чудову постільну білизну, пледи, піжами, речі для каміну... Але чи відрізняються речі бренду  L.L.Bean від тих, що продаються в інших магазинах? Дуже відрізняються. Коли ти бачиш на комусь чоловічу сорочку, то одразу можна сказати - то  L.L.Bean, коли на Різдво ви прийшли у розкішному светрі, то гості можуть запитати: "Ви також любите  L.L.Bean?". Чим відрізняються речі з  L.L.Bean? Якось я запитала про це у американців. Відповідь була така: "У Мейні живуть люди, які дуже майстерні і дуже чесні. Вони продовжують робити руками добротні речі, які служитимуть довго і будуть найкращої якості". Наша сім"я переконалась у цьому: по-перше, ми побували у Мейн і відчули специфіку цього дуже особливого штату, по-друге, почали купувати речі в  L.L.Bean і вони завжди нас радували.

Якось купили кілька бавовняних кардіганів. Ми їх прали багато разів, але вони такі наче щойно із магазину! Ніжні, шовковисті, не повіриш, що то бавовняні. Також я вже кілька років користуюсь вільветовими сорочками  L.L.Bean. Я ходжу у них на роботу - м"які, теплі, дуже зручно скроєні. Звісно, прала безліч разів. Так само приємні і красиві, не втрачено ні форма, ні колір. Дитяча курточка не буде боятися ні дощу, ні снігу і її можна буде кілька разів передавати молодшим дітям. На велосипеді зможуть їздити довго, як би багато дітей ним не користувалось. І так усі речі є особливими.  L.L.Bean ніколи не орієнтувався на швидкі гроші, але на якість. Така політика дала свій результат. У магазині завжди багато покупців. Кожен покупець знає, що у магазині зроблять усе для нього, щоб він бува задоволений покупкою. 

Нині компанія має 30 магазинів роздрібної торгівлі та 10 factory outlets у США, також 25 магазинів роздрібної торгівлі у Японії. Здійснюється також продаж онлайн за каталогами. 

Починаючи із заснування компанії,  L.L.Bean мав необмежене return policy (умови повертання). Покупці могли повернути речі у всякий час, по всякій причині, навіть без чеку про продаж. Починаючи з 2018 року для повернення було введено деякі обмеження: так термін повернення обмежувався одним роком (!), також потрібно мати чек або якесь інше підтвердження покупки у магазині. Заувважу, що нині немало відомих магазинів США мають подібні умови повернення (один рік, всяка причина і якийсь доказ покупки). 

Цікавий факт. Основний магазин  L.L.Bean залишається у рідному штаті Мейн (Freeport) і він, починаючи з 1951 року (заснований у 1917), відкритий 24 години на добу, 365 днів на рік. За всю свою історію він закривався лише кілька разів, у зв"язку зі смертю Дж. Кеннеді, смертю засновника магазину Leon Leonwood Bean та потім його онука. Магазин у Freeport має більше 3 мільйонів покупців щороку (дані 2015 року). 

Компанія L.L.Bean не тільки продає речі для сім"ї. У кожному магазині є плани тренінгів, поїздок, кемпінгування, каякінгу тощо. Фахівці з кожного виду активності готові навчити вас, страхувати, заохочувати до активного відпочинку. Також у магазині можна орендувати все необхідне для мандрівки. Ти хочеш купити велосипед і займатись поїздками? Спершу можеш поїхати із групою та тренером по цікавому маршруту, випробувати і себе і веломешину, а потім купити те, що тобі дійсно до вподоби. Магазин розробляє календар мандрівок та тренінгів для дітей та дорослих різного віку на весь рік. Деякі з них платні, деякі - безпкоштовні. Також компанія робить пожертви для освіти людей. 

Хто працює в магазинах компанії. Частіше люди немолоді. Але це люди неймовірно помічливі і щіро доброзичливі. Ніколи не нав"язливі, але дуже делікатні, чутливо реагують навіть на настрій покупця. Також особливістю персоналу є те, що зовсім відсутні люди із зайвою вагою. Усі виглядають активними, бадьорими, наче щойно пройшлися гарним трейлом Мейну (яких так величезна кількість). Нерідко за рівнем магазину можна судити по його туалетних кімнатах. В L.L.Bean вам не доведеться думати про те, що ви не захопли гігієнічних пакетів. У чудово влаштованих туалетних кімнатах є завжди кілька видів засобів особистої гігієни, щоб ви обрали той, який вам більше підходить; там живі квіти і ідеальна чистота. 

Нарешті, останнє - ціни. Ціни в L.L.Bean досить високі, проте зовсім не такі високі, як у багатьох "крутих", "модних" магазинах. Речі з L.L.Bean розраховані на заможного покупця, який дотримується досить консервативних поглядів у манері одягатись - добротність, натуральні тканини, класичний стиль пошиву одягу із елементами теперішньої моди. Чи бувають знижки? Безумовно. Проте, вони ніколи не бувають великими. Усі речі розкуповуються і по першій ціні. Вони справді особливі. 

Ось таким є бренд L.L.Bean, який родом з чудового штату Мейн. На фото можна було бачити, що цей штат має багато води та островів, має кам"янисті грунти, непридатні для вирощування пшениці чи кукурудзи, він вкритий лісами. Тут живуть ті люди, котрі зайняті на промислі риби та знаменитих мейнських лабстерів, також ті, хто уміє робити руками речі, потрібні іншим (як на двох фото сімейної гончарної майстерні), також, хто обслуговує туристів або просто заробив за життя достатньо грошей, щоб жити на старість у спокійному (найнижчий рівень злочинності - практично нульовий) штаті серед природи. 
Тож не дивно, що саме тут виникла ідея мати добротне взуття та зручний одяг. Спершу для тих, хто зайнятий у мисливстві та рибальстві, а далі для усіх інших, хто дотримується практичного стилю L.L.Bean, веде активний спосіб життя та береже гроші. 

Пройдемось магазином та подивимось кілька речей, які тут продаються. 

     

Тут показано усього кілька речей. Вони дають уявлення про практичний та комфортний одяг бренду. Але щоб побачити різноманіття одягу, можна зайти на сайт  L.L.Bean. Адже магазин продає одяг для усієї сім"ї - щоденний, для різних активностей, вихідний...

Недавно ми купили дітям шапки і рукавички в  L.L.Bean. Ось такі:

Огляд покупки зроблено окремо, він знаходиться тут

Також у нас в користуванні були дитячі колготки цього бренду. Вони чудово носились, були зручними та мякими. Огляд за посиланням.
Також хочу відмітити прекрасну якість флісових речей цього бренду. Наші діти мали декілька флісових кофт L.L. Bean.

Інколи магазин продає під власним брендом продукцію інших відомих марок. Так, наприклад, в L.L. Bean ми куплялили дитячий велосипед Schwinn Roadster 12-Inch Trike. Велосипед на деревяній підніжці мав логотип магазину замість надпису Schwinn.
Огляд велосипеда тут.

Минулого літа ми побували у штаті Мейн. Закохались у нього. Ось кілька фото із магазину-галереї відомого мейнського скульптора (вироби із бронзи). У них також дух суворого, але дуже працьовитого Мейну. 

    

Коли в"їзджаєш до штату, вже в інформаційному його центрі можеш бачити специфіку природи та життя людей. 
Величезна пама Мейну з його тисячами островів...

  

Ось такі ведмеді. Тут вони нерухомі, але насправді нерідко підходять до людських будинків. 

Також величезні і сильні лосі...

Про Мейн можна почитати в інших оглядах на цьому ж сайті. 
Путешествуем с детьми: Америка. Трейлы Мейна (часть 1)
Путешествуем с детьми: Америка. Трейлы Мейна (часть 2)
Путешествия с детьми: Америка. Дом семьи среднего класса

А тепер, коли у вас є уявлення про специфіку штату Мейн і працьовитість його людей, повернемось до одного із магазинів  L.L.Bean. Тепер пройдемося дитячим відділом. Адже дітям ми завжди купуємо речі тих брендів, яким довіряємо.  L.L.Bean здавна славиться високим рівнем довіри покунців. 

Ці фото зроблені ранньої весни - відповідно сезону виставлений товар. Вже можна придбати вітровки та легкі курточки і навіть купальні костюми, але ще у продажу й речі для зими. 


Кольори одягу для дітей завжди веселі, насичені, "життєрадісні", проте ніколи не строкаті чи "фенсі". Радше радісно-стримані. 

Малюнки на футболках також особливі - за малюнками можна впізнати: "Цк ж  L.L.Bean!"


Сучасний стиль і традиція - не тільки в одязі для дорослих, але і для дітей.

Шкарпетки, рукавички, речі для дому межують із дитячим відділом. 

Ви можете бути на сто відсотків певні, що пластик, з якого виготовлені дитячі пляшки для води відповідає усім вимогам безпеки харчування. 

Купальні костюми для хлопчиків і дівчаток. Завжди є великий вибір закритих купальників для дітей та батьків. Відомо, що у гардеробі дитини обов"язково повинен бути купальник закритий: щоб захистити шкіру від надмірного сонця, щоб мати захист від вітру чи переохолодження.

Кольори приємно-пастельні, тканина і пошив завжди якісні.

Ще курточки. Такого типу курточки полюбили не лише дорослі, але й діти, адже вони легкі, теплі, зручні у мандрівках. Їх можна скрутити і вкласти у маленьку жіночу сумочку чи дитячий рюкзачок. А це так зручно, коли виходиш з дитиною з дому на весь день слабо прогнозованої погоди. Такі курточки (для дорослих і дітей) недешеві, проте  L.L.Bean-куртки мають якість не гіршу ніж знамениті та модні нині бренди Patagonia чи REI.

Кілька фото із відділу речей для дому - пледи, дрова для каміну, постільна білизна, килими...

Як правило, чашки мають узори пов"язані із мандрами, лісами та горами, загалом природою. Постільна білизна продається для літа і зими (для американских трьох стандартних розмірів ліжок). Білизна недешева. Так, наприклад, набір фланелевої білизни для типу king (воно найширше) коштує 70 - 120 доларів. До набору входитиме простирадло нижнє та верхнє (або підковдра на гудзиках) та дві наволочки. Дорого? Ми також так думали, але одного разу зважились і купили такий набір. Лагідний, м"який, теплий! Не можна порівняти ні з яким іншим. Служитиме така постіль дуже довго. 

Немало сімей купує килими у дитячу спальну в  L.L.Bean. Чому? Тут продаються килими із стовідсоткової вовни. З виду вони непоказні, проте теплі, гігієнічні, легко чистяться. 

Заглянемо і до туалетної кімнати, яка поряд із дитячим відділом. Із цього її фрагменту видно увагу до потреб покупців та приємний природний стиль оформлення. 

Вхід до туалетної кімнати: хто чекає може відпочити. У магазині продумана кожна дрібничка, а усі разом вони створюють певний настрій. 


І знову дитячі речі...

Скоро будуть знижки на зимові речі, проте не дуже великі. Як правило, процентів 30. Дуже нечасто можна "виловити" річ на значній знижці. Улюблені моделі розкуповуються і без знижки. Особливо це стосується знаменитих фланелевих сорочок. 

Ось фланелева сорочка на флісовій підкладці, з капюшоном. Завжди стильна і зручна. 


Оці песики - то своєрідний символ магазину  L.L.Bean. Адже бренд започатковува завзятий місливець і рибалка, тож як йому бути без песика-помічника? На хустинці песика знак  L.L.Bean.

У магазині великий вибір речей із флісу високої якості. 


Вдалині (магазин великий) видно відділ спортивних товарів (їх знамениті каяки, речі для кемпінгів, прогулянок тощо). Також є усе, що треба для друзів-песиків - ліжечка і підстилки, нашийники і повідки, іграшки і їжа. 

Ось ще кілька фланелевих сорочок, якими так славиться  L.L.Bean.

Вони дуже різні: просто фланелеві, фланелеві на флісовій підкладці, з капюшонами і без...

Для дорослих та дітей - для усієї сім"Ї. 

 L.L.Bean - завжди престижний бренд.

Цієї зими ми прийшли на Різдвяний базар в одязі  L.L.Bean. Дякую, що залишались з нами. 
Гарних вам покупок!