Маша і Ойка, видавництво «Махаон»

Ви не знаєте як розповідати дітям про правила хорошої поведінки? Оця чудова книжка - саме те, що вам потрібно. 

http://www.machaon.kiev.ua/catalog/id861
Маша і Ойка
Софія Прокоф’єва
 
Опис (з анотації):
Серія: Для наймолодших
Палітурка, 96 с.:іл., 195х255
Веселі історії про пригоди двох дівчаток — Машу й Ойку-капризулю. Ці казки сповнені доброти й мудрості, тож юні читачі прочитають їх залюбки.
У книжках цієї серії виходять у світ чудові казки, вірші, історії, художня вартість та цікавість яких не викликають жодних сумнівів.
Чим швидше дорослі почнуть долучати дитину до книжки, тим гармонійніше розвиватиметься малюк. Не гайте часу і починайте знайомитидитину з найкращими прозовими і віршованими творами, написаними для малят вітчизняними та зарубіжними письменниками.

Ще існує книга більш пізнього видання, вона продаеється з поміткою "в новій обкладинці". Палітурка в неї чуть інша.

http://balka-book.com/goods.php?id=35630
Издательство: Махаон-Україна
Категория: Детская книга
Год: 2015
ISBN: 978-617-526-735-6
Страниц: 96
Формат: 205 x 265
Обложка: тверда
Тип бумаги: Офсет
Язык: українська
Иллюстрации: Кольорова
 Існує й інше видання цієї ж книжки. На мій погляд, воно простіше  і, так би мовити, натуралістичніше (можливо, книжка дешевша). Я люблю варіант, представлений вище. Дітям подобаються малюнки більш сучасні і сповнені "філософії".

http://bookopt.com.ua/masha-i-ojka.html
Прокофєва С. Маша і Ойка
ISBN 978-966-429-289-1
Видавництво «Школа», Харків
 
Опис (також з анотації):
Ця книжка містить короткі історії про двох подружок-слухняну Машу,та вередливу Зойку,яку всі називають Ойка,бо вона кожен раз капризує,примовляючи "Ой,нехочу!Ой,не можу! Ой не буду!" Навіть ручки і ніжки в неї-ой які ледачі!-не хочуть самі ходити,шнурувати черевики чи мити голівку.Уже кілька поколінь малюків залюбки слухають,а тоді й самі читають казку про найбільшого зайця у світі,казку про чесні вушка чи казку про іграшкове місто-повчальні й цікаві водночас.Ось так ,захопливо й ненав"язливо,книжка навчає чуйності,доброзичливості,вміння ділитися з друзями,та що найголовніше-як виправляти свої помилки в спілкуванні.
 Із прочитаних анотацій ви можете мати уяву про зміст книжки та про те, що її тексти можуть вам згодитися при засвоєнні дитиною перших правил моральної поведінки. Але коли полистаєте, а ще більше, почитаєте хоча б одну історію із цієї книжки, то одразу побачите, що в анотації сказано надто мало і навіть менше ніж мало. Ця книжка - просто знахідка для допомоги у вихованні дитини дошкільного віку!
А інакше і бути не могло, адже книжка написана Софією Прокоф"євою - відомим автором багатьох дитячих історій та людиною, яка сама зростала у колі освічених і знаменитих людей. Відомо, що писати для дітей - найважче. Лише мудрим і талановитим це під силу. 

Я довго шукала чим би замінити знаний з дитинства твір В.Маяковського "Что такоє хорошо і что такоє плохо?" (у ньому правила, на мій погляд, подані дещо менторськи і прямо, що відповідало стилю життя тогочасного суспільства та, відповідно, вихованню у ньому й для нього, але сучасні діти і сучасне суспільство є інакшими). Мені хотілось мати "м"якші" тексти, поринувши в які, дитина могла б емоційно супроводжувати героїв історій, ставати співучасником їх вибору чи не вибору варіанту поведінки. Моральні категорії є чи не найскладнішими для осмислення дитиною (та й не тільки нею), тому мені хотілось знайти книжку про моральну поведінку, сповнену глибинами емоційного переживання дружби, взаємодопомоги, правдивості, честі, відповідальності..., а не лише про, власне, правила.

Випадково натрапила у книжковому магазині на книжку Софії Прокоф"євої про пригоди Маші і Ойки (яка спершу була дівчинкою Зойкою). Це було саме те, на що чекала! Ця книжка стала улюбленою для дітей на усе літо. Діти заставляли мене читати її знову і знову, самі переповідали маленькі історії про пригоди Маші та Ойки, малювали її героїв і ... наслідували хорошу поведінку героїв книжки. Не треба було жодних повчань, сварок чи покарань. Діти слідували моральним правилам самі і з великим задоволенням! Що може бути кращим? А я ще раз переконалась, що діти значно розумніші, ніж про них думають дорослі (нерідко учителі та й, навіть, батьки).

Збільшений фрагмент:

Інформація про видавництво. Фото можно збільшити, клацнувши мишкою.

Ось початок книжки.

Ви тільки погляньте на ці чудові малюнки! А от як коротко і просто вводить автор читачів у світ її героїв! І таким є стиль усіх текстів цієї книжки - про сутнісне і глибинне простими словами. Усі історії короткі і дитині легко утримувати увагу впродовж усього читання, також легко виокремлювати сутнісне в подіях. Я використовувала книжку і для розвитку мови, і для розвитку уяви. Діти вчились переказувати, придумувати заголовки до частин історій, робити висновки тощо. 

Ось зміст. Діти знали назви усіх історій і коли я відкривала "Зміст", просили: "Почитай ще про..."

Полистаємо книжку та переглянемо (для прикладу)  кілька казок.

Деяка інформація про формальні речі:
Розмір книги - 19,5 х 25, 5 см.
Обкладинка тверда, папір всередині книжки міцний, білий і гладенький.
Тексти друковані таким шріфтом, що навчившись читати, дитина сама зможе користуватись книжкою. 
Придбала книжку у своїй улюбленій книгарні "Є". 

Буду рада, якщо і вам згодяться історії про Машу та Ойку. Нехай ростуть дітки з любов"ю до гарної книжки!

В наявності книга є по лінках:
http://grenka.ua/116832/masha-i-oika
https://www.booklya.ua/book/masha-oyka-7046/
http://balka-book.com/goods.php?id=35630
http://mudry-filin.com.ua/product/sofya-prokofeva-masha-i-oyka/

 

Комментарии

Аватар пользователя irinak
Велике дякую за пораду Софії щодо цієї книжечки. Нажаль, ми поки що книжки читатилюбимо у досить невеликій кількості. Але цю книжечку прочитали за два вечори і поки я не дочитала її до кінця, спати не лягли)))