До святкового столу: Капуста - гарнір і прикраса

Як приготувати? Дуже швидко і просто.

Помину капустину покладіть у воду, додайте сіль, кілька горошин перцю та лавровий листочок.

Доведіть до кипіння. Тепер - знімайте з вогню.


Цей етап - найбільш творча частина роботи. Капустину змастіть майонезом (я віддаю перевагу бренду "Чумак"). Розмастивши майонез рівномірно по усій поверхні капустини, ви зробите основу, до якої легко пристане попередньо натертий твердий сир та спеції. А спеції обирайте за смаком і красою кольорів. Я використовую жовті, червоні для фону, а потім ті, які дадуть вкраплення. Це - турмерікс, паприка, каррі, чебрець, перець чорний та інші, які вам до вподоби. 

Доки ви капустину прикрашаєте (бажано робити це швидко, шоб вона не охолола наміру) - має розігрітися ваша духовка. Зазвичай я виставляю температуру як для запікання картоплі. 

Капустина готова, якщо сир поплавився і разом із майонезом та спеціями створив апетитну рум"яну шкірку. Шкірка буде твердіша і сухіша, якщо капустину запікати довше. Також з"являться зарум"янені боки. Що кому до вподоби.
Капустина, яку я використала для ілюстрації не є великою. Таку я беру для звичайної сімейної вечері.  До святкового столу ж обираю якнайбільшу, яка має багато цікавих опуклостей. Зазвичай збільшую кількість сиру та майонезу (святкове блюдо може бути менш дієтичним), тоді капустина виглядає красивіше і апетитніше. Виставляю у центрі столу поряд із приготовленою центральною стравою із м"яса (печеня, крученики, битки, котлети тощо) і відразу він стає ще красивішим. А я маю час сісти до столу і тішитись святом, а не бігати довкола, обслуговуючи всіх. Не забудьте поставити біля капустини гострий ніж. Розрізати краще так, щоб відділялись куски від центра до краю (і красивіше, і смачніше). 
Сподіваюсь, вам буде до вподоби ця страва - капустяний букет.
Дякую. Гарних свят!
 

Комментарии

Аватар пользователя НаталкаНатали
Дякую! Спробую. Люблю будь-яку капусту))