Книга-искалка «Подорож Україною»: «Подорож Літо» и «Зимова Подорож»

Возрастная категория: 

«Захоплива сімейна подорож - мрія кожного малюка. Коли усі разом, з татом та мамою, вирушають у далеку та довгу мандрівку, назустріч пригодам, новим враженням та відчуттям. Діти обожнюють канікули, люблять подорожі, зміну місцевостей та краєвидів» - такой анонс проекта Нои Кременчуцкой. В рамках проекта запланировано издание серии детских книг в стиле виммельбух  «Подорож Україною»: четыре сезона, четыре семейных путешествия. В 2015 году были изданы «Подорож Літо» и «Зимова Подорож». С этими книгами, выполненными в стиле виммельбух (книга-искалка), и познакомимся в обзоре.

Все фото в обзоре, чтоб было удобно рассматривать детали, можно увеличить щелчком мышки.
Первая книга - путешествие по Украине летом. 

http://www.yakaboo.ua/podorozh-ukrainoju-1310638.html#.VtIiIvmLTIV
Подорож Україною 

Описание:
Від видавництва - розповідає автор проекту Ноа Кременчуцька:
"Герої нашої книжки подорожують Україною. Активна, творча та дуже енергійна мама вирішила показати своїй сім’ї рідну країну: склала маршрут між різними областями, знайшла чудовий жовтий трейлер, завантажила в нього чоловіка, доньку Марійку шести років та сина Богдана десяти років, та в період літніх канікул вирушила назустріч новій, мирній Україні.
У нашій книжці немає тексту, тільки чудові, яскраві ілюстрації. Світ дитячої уяви – різнобарвний та сміливий, де фантазія не має меж. Саме через картинки та образи діти пізнають та наповнюють свій світогляд поживним матеріалом. Тому дитяча книжка – це книга для розглядання в першу чергу. До того ж, гарні ілюстрації формують гарний смак. Кольори фарбують уяву, образи дають змогу замислитися. Картинки надовго залишаються у дитячій уяві, та з їх допомогою дитина може легко відтворити якісь події із свого життя. Наприклад подорож Україною, навіть уявну!
В проекті представлені п’ять регіонів України: Київ, Одеса, Карпати, Полтава та Донецьк.Кожен з них приносить у книгу свої символи та традиції. А разом, вони показують, що Україна дуже різна, і цим неймовірно цікава. На кожному розвороті – нова область, якою мандрують наші герої. Роздивляючи малюнки діти більш уважні до деталей, ніж дорослі. А кожен розворот – це безліч деталей, які розкривають аутентичний стиль кожної області.
Занурюючись у світ малюнку, дітлахи відкриють для себе велич розмаїтої природи, культури, краси та традицій України, зрозуміють, що подорожі – це не тільки літак і море, а й веселий жовтий трейлер з пікніками, природою, новими враженнями від рідної землі. Жовтий трейлер – це образ свободи, нового для України виду мандрівок. Це – свій дім на колесах, який дає можливість протягом довгого часу, зупиняючись де подобається, бути ближчим до природи, людей та подій.
Книжка говорить з дітьми образами, малюнками та символами. Сподіваємося, що батьки зможуть доповнити їх словами, відповісти на запитання малюків, розказати свої історії про рідну країну, міста, де вони були, або хочуть побувати. Ми віримо, що книга надихне українців на ідею подорожі Батьківщиною, яку ми добре знаємо в теорії, але не на практиці.
 
До проекту ми запросили талановитого українського ілюстратора Надію Дойчеву-Бут. Надія народилась в м. Ізмаїл. Навчалась в Одеському художньому училищі ім. Грекова, 2008 року закінчила факультет живопису Київської академії образотворчого мистецтва й архітектури. Займається станковим і монументальним живописом, графікою, ілюстрацією. Автор ілюстрацій до більш ніж 20-ти книжок, співпрацює з українськими та зарубіжними видавництвами. Ілюстрації Надії Дойчевої були представлені на міжнародній виставці художників-ілюстраторів у Братиславі, міжнародному дитячому фестивалі у Львові, персональній виставці в музеї Тичини у Києві. В 2012 році у видавництві «Грані-Т» вийшов каталог ілюстрацій Надії. Книга Ірен Роздобудько «Пригоди на острові Клаварен» видавництва «Грані-Т» з ілюстраціями Надії здобула кілька високих книжкових нагород, зокрема Диплом I ступеня на міжнародному конкурсі «Мистецтво книги» (Москва, 2011); Диплом I ступеня в номінації «Світ дитинства» на національному конкурсі «Краща книга України» та Премію «Книжкове Левеня» у номінації «Оригінальне видання для підлітків» Міжнародного дитячого фестивалю у Львові.

Книга предназначена для детей от 3 до 8 лет
Размер книги - 180x240 мм
 

Издательство  и код ISBN:

Вот главные герои путешествия. Рассматривая книгу, нужно искать главных героев в разных уголках нашей страны. 


Полистаем книгу. 
Первый разворот - Карпаты.

Увеличенные фрагменты:

Второй разворот  - Донецк.

Увеличенные фрагменты:

Третий разворот - Полтава.

Увеличенные фрагменты:

Четвертый разворот - это Одесса.

Увеличенные фрагменты:

Пятый разворот - город Киев.

Увеличенные фрагменты:

Приведу пару фрагментов книги, на которых мы с детьми нашли семью путешественников. Скажу Вам, это было не так просто, как кажется изначально. Одежда персонажей меняется, надо ориентироваться по лицу и по характерных особенностях.   Для детей это оказалось не совсем легким заданием, даже я иногда попадала в затруднение)
Если семья вся вместе, то найти проще, но не везде это так. Смотрите пару примеров:

Папа, Мама и Марийка вместе, но их одежда не такая, как на заглавной странице, а Богдан в другом конце страницы.

Здесь опять герои переоделись и Богдана нет рядом.


 Вторая книга - Путешествие зимой.

http://www.yakaboo.ua/zimova-podorozh-ukrainoju.html#.VtJNQfmLTIU
Зимова подорож Україною
189 грн
 
Описание:
Від видавництва:
Щаслива сім’я подорожує Україною. Попереду довгі зимові свята, активна мама Оксана цього разу запланувала кожне нове Свято зустрічати у новому регіоні. Дослідження рідних країв продовжується. Книга святкова, яскрава, сповнена казки і пригод. Вже з обкладинки відчувається хвилююче передчуття  дива, казки, нових зустрічей і відкриття таємниць.
У книзі 7 розворотів, 7 регіонів. На кожен новий розворот сім’я потрапляє зустрічати нове Свято: 

  • Дніпропетровськ  –  Свято Миколая і Хануки,
  • Петриківка – Свято Маланки за старим календарем,
  • Харків – Новий Рік,
  • Львів – Різдво,
  • Буковель – Різдвяні свята,
  • Закарпаття – замки та дерев'яні церкви Закарпаття
  • Київ - Водохреща

 
Ми розказуємо не просто про подорожі новими регіонами, ми показуємо як звичайні українці різних місць і куточків України проводять свої улюблені свята. Ми виходимо за рамки звичних шаблонів, коли українська сім’я залишається вдома на всі свята. Наша сім’я – активна, готова до пригод та допитлива. Україна зимою цікава, чаруюча, багата містами і для відпочинку і для пригод і для нових відкриттів і наша  сім’я доводить це на кожному розвороті.
Сім’я вирушає у подорож на своєму жовтому трейлері. Жовтий трейлер – постійний супутник і друг, символ свободи і пригод – вже готовий до нової Подорожі. У новій Подорожі сім’ю чекають уcі можливі зимові види відпочинку, які можна знайти в Україні: прогулянки містом, лижі, санчата, природа, гості, візити до родичів, пісні і хороводи.
Окрім головних героїв тата Олега, мами Оксани, хлопчика Богдана та дівчинки Марічки, у книзі є багато другорядних героїв і на деяких розворотах вони навіть ненадовго стають головними, демонструючи нам свої міні-історії.
Кожний розворот насичений деталями, образам та міні-історіями. Невеликі історії без слів навчать дітей складати свої власні, запам'ятовувати характери та образи, тренувати зорову пам’ять. Невелика інструкція-вкладка до книги допоможе знайти ці історії, розкаже як з ними працювати, запропонує декілька інтерактивних ігор і питань для малят. Вкладка – це підказка батькам, як поводитися з книгою, які питання ставити малюкам і на що ставити акцент.
 
Книга предназначена для детей от 3 до 8 лет​.
Размер  книги - 240x305 мм. Размер первой книги несколько меньше.


Издательство и код:

Первый разворот - Днепропетровск

Фрагменты страницы:

Второй разворот - Петрыкивка.

Фрагменты страницы:

Третий разворот - Харьков.

Фрагменты страницы:

Четвертый разворот - Львов.

Фрагменты страницы:

Пятый разворот - Буковель.

Фрагменты страницы:

Шестой разворот - замки Западной Украины.

Фрагменты страницы:

Седьмой разворот - Киев.

Фрагменты страницы:

В отличие от первой книги, "Зимнее путешествие" содержит письмо родителям, где детально расписано как можно играть с этой книгой и приведен примеры заданий. 

Ниже привожу полный текст письма. Для удобства прочтения фотографии можно увеличить щелчком мышки.

В этой книге семью путешественников оказалось проще найти, чем в первой части. в основном из-за того, что они не изменяют одежду и держатся все вместе, за некоторыми исключениями (где не подскажу, чтоб вам было интересно искать)))
Ниже пару примеров:

Страницы и обложка книг выполнена из плотного картона примерно 1,5 мм. Книга хорошо проклеена в корешке.

Края страниц закруглены.

Страницы мелованные, глянцевые. Качество полиграфии хорошее, прорисованы четко мелкие детали. Иллюстрации книги мне нравится и детям также. Картинки можно рассматривать долго, есть огромное количество мелких интересных деталей, которые вызывают со стороны детей множество вопросов,  а также есть почва для создания многих сюжетов.

По качеству книга не плохая, толщина страниц и качество печати однозначно лучше отечественной книги-искалки издательства «Країна мрій» http://mama-znaet.com/content/vidshukay-i-polichi-vidavnictvo-krayina-mriy
Хотя тут есть свои моменты, в книге по ссылке страниц намного больше и их толстыми нельзя было делать по задумке.
 
Я бы рекомендовала издателям титульную страницу (переплет) делать не из такого же картона, как и все страницы книги, а оформить более толстой, возможно с наполнителем.
Например, как в этих книгах-виммельбухах зарубежного производства:
http://mama-znaet.com/content/kniga-iskalka-first-look-and-find-sofia-first
http://mama-znaet.com/content/kniga-iskalka-pb-bears-world-words-hardcover
Такая конструкция переплета обеспечит большую устойчивость формы книжки, ее не будет выкручивать. Ведь книга рассчитана на множественные просмотры.
Но с другой стороны это приведет к подорожанию книги и она станет менее доступна.

Книги можно приобрести комплектом (2 шт.) по более низкой стоимости – 
в Магазине Якабу или на странице ФБ:

http://www.yakaboo.ua/podorozh-ukrainoju-zimova-podorozh-ukrainoju-komplekt-iz-2-knig.html#.VtJOgPmLTIU
275 грн
https://www.facebook.com/podorozh.ukrainoyu/
200 грн (акция до конца февраля, но на странице все время публикуются новые акции - заходите и смотрите)

Спасибо за внимание!

Комментарии

Аватар пользователя Juliya1113
София, оргомное спасибо за обзор книг) У нас есть зарубежные смотрелки, но хотелось все время вот что-то хорошее, но про Украину)