Америка: Подорож на виставку автомобілів

Мало не усі хлопчики, та все частіше й дівчатка, люблять бавитись машинками, розглядати їх, колекціонувати модельки... У великих містах Сполучених Штатів виставки найновіших моделей авто зазвичай проводяться щорічно. Такі виставки дуже популярні. Батьки приходять на них із дітьми, адже можна не тільки милуватись машинами, але й спостерігати як вони працюють, як влаштований мотор, ходова частина, чи й посидіти у салоні. Я побувала на такій виставці у Філаделфії і запрошую хлопчиків та дівчаток на заочну подорож. 

 

Выставка не безкоштовна, однак плата невелика - сім доларів з дорослого і вільний вхід дітям. 
Щорічна виставка відбувається у спеціальному величезному приміщенні, яке примикає до однієї із залізничних станцій у центрі Філаделфії. Це дуже зручно, бо немало людей доїзджають сюди електричками. Паркувати авто у центрі міста і дорого, і непросто. Зазвичай у цьому приміщенні відбуваються усі великі щорічні виставки. Особливо красивою буває виставка квітів. Але сьогодні - машини!
Обстановка цілком буденна, ніяких особливих "феєрверків" не треба, людей і так багато, оскільки без машини у США не проживеш. І люди люблять машини, зацікавлені у новій інформації про нові тенденції та ціни.  
Так само як щодня вечорами, два хлопці грають на скрипках: виконують якусь дуже складну і прекрасну музику. Зазвичай, вона мають непоганий заробіток, оскільки на станції завжди людно. Ми також даємо їм гроші. 

  

Проходимо мимо чудової композиції на цегляній стіні станції: отак люди їздили колись... 
Підіймаємось нагору і ми на виставці найпоширенішого у США виду транспорту!

Чому найпоширенішого? У США сітка міського транспорту не є розвиненою. Щоб швидко добиратись на роботу, на навчання, на пляж чи кемпінг, сім"я мусить мати машину. А якщо сім"я любить велосипеди, каяки, лижі чи т.п. - вона мусить мати велику машину. А якщо має великого човна? А якщо усі дорослі члени сім"Ї працюють у різних кінцях міста? То ж зрозуміло, що сім"я має машин стільки, скільки дорослих. Зазвичай біля кожного будинку чи епартменту стоїть 2-5 машин. Навіть епартменти, які здаються в аренду студентам, мають парковку для двох машин для кожного епартменту. Звісно, американці люблять машини і знають машини. 

Заходило до виставкової зали. Уся територія розділена на зони по брендах машин. 

Кожна машина розташована так, щоб до неї можна було зручно підійти з усіх сторін, відкрити двері, багажник, капот. Також сісти в машину і розглянути салон.

Звичайно діти, а особливо хлопчики, обов"язково хотять побувати у салонах машин, про які вони мріють. 

Чи доступна мрія? Цей чоловік вивчає інформацію на табло. Там вказуються основні технічні характеристики машини та її ціна (ціна загалом, та по скільки доведеться виплачувати щомісячно, якщо береш її в кредит на 5 років). Переважна більшість американців виплачують свої машини 5-10 років. Поки виплатять - машина постаріє. Продають за безцінь і тоді знову стартує нова виплата. Це нікого не лякає, адже іншого виходу небагата людина просто не має. То чого ж лякатись, якщо немає вибору? 
Чи ходять на такі виставки люди небагаті? Звісно. Американці зазвичай дуже доброзичливі і коли вони бачать щось, що не можуть купити, але може купити хтось інший, багатший - заздості не існує. Тож на виставці всі просто насолоджуються красою блискучих модерних машин - і багатші, і бідніші, і навіть зовсім-зовсім злиденні (бачила на виставці кілька бездомних). 

Цікаво розглядати усі деталі машин. Дизайн її "ніг" і "очей" особливо дивує новизною та вигадкою. Машини також хотять бути "модними". 

Все довкола сяє! Але консультанти, яких є немало, час-від-часу протирають машини спеціальними м"якими віничками. Адже хтось брав за дверцята рукою, хтось обнімав фари...

Кожа наступна секція трішки віддалена від інших: тут лого, інформація, консультант...  


І таким буває Мерседес - міцним і здатним до нелегких доріг. Переходимо до іншої зали.

Просто походимо і помилуємось.

Немало людей фотографується біля особливо дорогих машин чи машин своєї мрії. Усі розкуті і веселі. Багато жартують. 

Машина на нижньому фото дуже незвичайна. Гляньте ближче на її боки. Не лише люди, але й машини дотримуються моди!

Малесенька і лагідна.

На виставці немало інвалідів. А чому б не відвідати? Адже інвалідним візком можна легко проїхати всюди.

Цей чоловік має електичний візок. Можливо він узяв його напрокат. Тут є такий центр і навіть той, хто дуже втомився і не може довго ходити, може взяти собі такий візок. 

  

Выставка така величезна, що довелось ходити кілька годин. Але покидати її не хочеться. Та й попереду найцікавіше - супермашини!


Представлено аксессуари до машин.

Ми втомились (адже після роботи), та не здаємось - хочеться побачити все. Адже наступна велика виставка лише через рік. 

    

Це - тренажер. Тут можеш імітувати їзду навіть на шаленій швидкості та всяких крутих віражах. 

  

Ця немаленька сім"я облюбувала собі машинку. 

  

Колесами не намилуєшся! Які все ж елегантні та сучасні! 

Ми знову в іншій залі. Тут ми можемо спостерігати, якими надійними є машини. Вони випробовуються на складних фрагментах доріг. Страшнувато, коли машина зависає на двох колесах.

А це для дітей! Тут можна поїздити на міні. 

А ми перейдемо до секції ретро.

А нам була особливо цікава із легендарним дядьком Семом. Чи ви знаєте його історію? Поцікавтесь у Вікі. Вона партіотична, але досить смішна. 

  

Чи не на такій машинці зображали Незнайка (із відомого твору Носова)? Правда, вона їздила на цукровому сиропі. 

Тут продаються суперганчірки для машин. 

А це маленькі сувенірні модельки - діти вибирають на згадку. 

  

Ось тут можна брати електровізки напрокат.
Ми це місце обминаємо і йдемо до іншої зали - туди, де особливі машини, для екстремалів. Зверніть увагу на ходову частину тих машин, на двері, а також на стиль фарбування, який акцентує зовсім не те, до чого люди звикли в минулі роки.  


Я собі "вибрала" цю. 

А мій чоловік - оцю.

  

Відповідно до стилю машин і музика, яку пропонують ці хлопці. Неслабка!

  

Вже вечір. Люди потроху залишають виставку. І ми також. Втомлені, але повні приємних вражень. Я знаю, кілька днів ми будемо жити враженнями від металевого блиску наших помічників - машин. 

Дякую, що залишались з нами на цьому шоу!