Вишиванки Оксани Полонець

Я побувала у дизайн-студії знаменитої майстрині, творця вбрання в українському етно-стилі Оксани Полонець (Oksana Polonets). Хочу розповісти про побачене і заново пізнане мамочкам і татусям із MAMA-ZNAET. Носіть одяг тільки красивий, бо діти ду-у-же люблять, коли їх батьки виглядають стильно!  

   

Про роботи Оксани Полонець я дізналась із всевидящого Інтернету. Час-від-часу переглядала моделі - щось подобалось, щось ні. Як і у кожного дизайнера, який працює на поприщі українського етно-стилю, речі були різні: те, що запам"ятовувалося і довший час залишалося у списку під номером один, а також те, що пролітало мимо, як просто гарне. Час-від часу я перегладала роботи інших відомих дизайнерів етно-стилю і так само виділяла одну-дві речі, не заглиблюючись в аналіз ідей усього твореного. Одна сукня від Оксани Полонець залишалась під номером один довго. І не тільки тому, що справді була прекрасна, але ще й тому, що нагадала мені мою маму, яка (так само як і п.Оксана в дитинстві - про це згадує в одному з інтерв"ю) користувалась, популярними у ті часи журналами "Радянська жінка", "Бурда" та "Ріжская мода", шила мені сукні несказанно стильні та красиві. Одна з них була вручну вишита художньою гладдю та виконана із поєднанням тканин контрастного кольору - білої та бордової. У злі для нас дев"яності та сукня була чи то загублена, чи то вкрадена і мені все було від того сумно. Я хотіла точно таку ж відтворити для своїх дітей. І от раптом... я бачу подібну ідею у Оксани Полонець! Тож коли була у березні 2017-го у Києві і дізналась, що у Міжнародному Виставковому Центрі (що на Броварському пр.) будуть представлені і роботи п.Оксани - поїхала. 

Та выставка була якраз незадовго до часу випускних вечорів та початку весіль, то ж і були, в основному, представлені відповідні моделі - сукні весільні та випускні, вечірні. Саме тоді я й змогла сприйняти стиль дизайнера Оксани Полонець по-новому: жодної помпезності, нічого надто фенсі, надмірного чи наносного, натомість скромність, ніжність та глибина мистецького замислу. Безумовно, її виставка дуже виокремлювалась з-поміж-інших. 

Тонесенькі натуральні тканини, вишивка білим по білому відповідають давнім українськім традиціям погляду на стиль одягу нареченої - ніжність і скромність. 

Одяг демонстрували гарні дівчата. Не люблю вживати слово "модель". Воно наче обезличує людину, робить із неї лише "вішалку" для одягу із жорсткою вимогою мати для цього певні стандарти тіла. Але на тій виставці були (може й у функції моделей, чи навіть професійні моделі) ніжні і різні красиві дівчата. І це було приємно. 

Дехто тут же й замовляв сукню. На виставці можна було отримати знижку 20%. А оскільки дизайнерські сукні недешеві, то знижка була суттєва. 

А тут і п.Оксана втрапила на фото. Сама займалась організаційними питаннями, а не лише творчими. Я лише пізніше, переглядаючи фото, побачила, що сфотографувала дизайнера. Було приємно, що вона така ж як і її виставка - елегантна і скромна. 

А оця сукня сподобалась моїй молодшій доньці. Їй би хотілось її мати, проте...


Ця сукня водночас і класична, і етнічна, і ніжна, і елегантна, і...дорога.

Ось ряд суконь "в запасних". 


Я зробила замовлення. Виготовлені (не можу сказати "пошиті", бо то не так) речі забрала за кілька тижнів. Усім залишились задоволені. Дуже акуратний пошив. Дотримано мірок точно і з необхідними припусками, враховано всі особливості фігури. І ще - виконано замовлення вчасно. 
 
Покажу сукні, які замовлялись. Спершу використаю офіційні фото цих суконь на моделях із колекції Оксани Полонець, щоб подати їх так як бачила сама дизайнерка - для дівчаток певного типу, у гарному освітленні, яке покаже красу кольорів вишивки, виконане добрим фотоапаратом. 

Ця сукня вразила свіжістю кольорів і святковістю, осяйністю. 

https://polonets.prom.ua/p568728408-dizajnerska-suknya-vishita.html
ДИЗАЙНЕРСЬКА СУКНЯ ВИШИТА
КОД: 1908
Стильна та оригінальна сукня з вишивкою, від дизайнера. Тканина - бавовна. Вишивка гладдю "колодочки" бавовняними нитками.
Ціна: 9 800 грн.

​Ще каталожні фото:

 
 

Деталі.


 

А тепер представлю нами зроблені фото, коли отримали замовлення.  Адже нерідко буває так, що річ на каталожному фото виглядає інакше, ніж в реальності. То ж тут можна порівняти. Ці фото зроблені при звичайному освітленні, звичайним фотоапаратом і про композицію не було часу думати. Отже, просто наші фото.  

Старались, щоб добре було видно деталі сукні. 

Вышивка виглядає дуже святково. Я запитала менеджера чому вишивка досить м"яка на відміну від тих машинних, які продаються масово і є дуже-дуже жорсткими. Виявляється, машинна вишивка також може бути м"якою. Для цього використовують натуральні, хороші нитки. 

Незважаючи на те, що вишивка є "густою", вона - м"яка і податлива. 

  

Ще деталі.

Біля горловини все м"яко і ніжно. Дуже акуратно. Замок-блискавка просто непомітний. Всюди, де потрібно гачки чи гудзички.

Поясок із петлями, гудзичками та запасом на зміни талії. 

А тепер кілька фото на дівчинці, для якої сукня замовлялась. Вона не змогла приміряти сукню жодного разу при виготовленні, я переслала у дизайн-студію лише її виміри (на які вказали майстри). І ось можна бачити як усе підійшло ідеально. 


День, коли я фотографувала був дуже сонячним, тому кольори вишивки виглядають менш яскраво і контрасно ніж є вони насправді. 
Ось так виглядає спідничка.

І поясок ліг гарно - жодної лишньої складочки. Він досить широкий, але виконано так, що не буде згинатись у непотрібних місцях та при цьому не тиснутиме. В міру м"який і жорсткий. 

Звісно, у машину не підійде. Але якраз колір виглядає чудово на фоні машини. Зручно, що є кишені. 

Наша студентка рада і розпочне новий навчальний рік з більшим ентузіазмом завдяки позитиву від Оксани Полонець. Також, це чудовий спосіб підкреслити своє українське коріння. І ще - подарунок до Дня Незалежності України. Діаспора США шанує українське. 

А от ця сукеночка є тією, за яку я "зачепилась" (яка нагадала мені ту, яку колись пошила мені моя мама), а тоді й полюбила стиль цього дизайнера. Він став мені близьким ідеями, навіть рідним. 
 
  

Каталожні фото.

 

https://polonets.prom.ua/p409945576-vishita-suknya.html
ВИШИТА СУКНЯ
КОД: 06001

Неперевершена темна трикотажна сукня. Багата борщівська вишивка додає стилю та вишуконості. Чудово підкреслює силует. Ідеально підходить до вишуканого святкового заходу. 
Тканина: трикотаж
Техніка виконання: вишивка хрестиком.
Ціна: 8 500 грн.
 
А тепер фото, зроблені нами вдома після отримання замовленого.

Ми не розчаровані, а навіть вражені наскільки кольори такі ж чудові, тканина якісна, вишивка м"яка, а пошив акуратний. 

  

 

Деталі. Комірець тут фантастичний! Особливий крій. Також те, що із-заду його є планка на гудзичках надає плечам і шиї стрункості та може приховати недоліки фігури. 

  

Чудове поєднання (здавалось би непоєднуваних!) кольорів. 

 

Манжетик.


Діагоналі і полоси, квіти і чисті поля...

Тканина тут трикотажна, тож сукня приємна на тілі, комфортна. 

  

Тканина зблизька. Колір трішки не такий (змінився при фотографуванні). 

А тепер кілька фото аби бачити, як виглядає сукня на замовниці. До Дня Незалежності у Філаделфійському Культурно-освітньому українському центрі відбувався концерт. На ньому виступав відомий український чоловічий хор "Прометей" (хору вже 55 років). Наш татко дуже любить співати, то ж із радістю влився у колектив хору та вивчає свої складні баритонові партії. Ми поїхали на свято і підтримали його починання. Даруся (це і є наша студентка) вітала диригента хору квітами та сфотографувалась із татом після виступу хору. 

А що була вона у сукні від Оксани Полонець, то це додало події особливого настрою і святковості. 

Сукня добре підігната по талії, плечах, спині, рукавах. Без примірок, лише за посланими мірками, як добре лягла! 

Знову ж, сонячний день "з"їв" кольори, але точність мірок можна бачити. 

Ближче краса рукавів.

І кольорів, і деталей, і усього...

Останнім часом у дизайн-студії Оксани Полонець є немало вбрання для носіння повсякдень. Такою є ось ця модель - льон, чудова вишивка і комфортний вільний силует. 
Спершу кілька каталожних фото.
 
 

https://polonets.prom.ua/p382312351-suchasna-zhnocha-suknya.html
СУЧАСНА ЖІНОЧА СУКНЯ
КОД: 1310Б
Сучасна вишита сукня. Виконана на білому льоні та оздоблена старовинним орнаментом. Вишиті квіти синього кольору освіжають та доповнюють фасон. Зроблять Ваш образ неповторним та дуже вишуканим. Вишивка розробляється Дизайн-студією та виконується з використанням високоякісних матеріалах.
Тканина: льон
Техніка виконання: вишивка гладдю

Є в червоному кольорі:

   

https://polonets.prom.ua/p532412663-suknya-vishivanka.html
СУКНЯ ВИШИВАНКА
КОД: 1310
Сукня вишиванка, вишита бавовною на тканині льон.
Ціна: 7 800 грн.

Ще додам: бачила у дизайн-студії таку ж сукню, але не на білому, а на червоному льоні. 

І знову фото, зроблені нами після отримання замовлення. 

Зазвичай льон мнеться. Цей льон виглядає, ніби має спеціальну обробку, щоб таким не бути. 

Деталі вишивки та обробки горловини, манженів. Тут видно, яким швом зібрано манжети. Так колись збирала лише моя бабуся, чудова вишивальниця. 

 

Усе гарно і домірно. Традиція і сучасність. Краса і зручність.

 

Ця сукню я придбала "у парі" із чоловічою сорочкою. Відомо, що останнім часом молодята стали одягатися так, аби підкреслити свою схожість, "парність". Особливо приємно це тим, хто на шляху до шлюбу: юнак та дівчина хотять показати, що справді знайшли свою "половинку". 

У нас саме такий випадок. Моя донька-українка заручена із американським юнаком. Як і прийнято у США, весілля роблять тоді, коли молоді можуть жити самостійно, без допомоги батьків. Тобто, коли закінчать навчання і знайдуть роботу. Зараз ми на шляху до весілля: обом вчитися майже рік, потім складати іспити на ліцензію (у США для того, щоб отримати роботу мало закінчити відповідний навчальний заклад, треба ще довести на спеціальному федерального рівня іспиті, що ти справді готовий до тієї чи іншої роботи - і то дуже нелегко), знайти роботу і лише потім весілля. Шлях важкий і повний неспання і стресів. Тож подарунок - парне вбрання для неї і нього - є емоційною підтримкою.

Тепер кілька фото як виглядає це вбрання на звичайних людях, будного дня.  

Важливо, що є кишеньки. Вони оброблені так, що не будуть, думаю, витягуватись. 

Все дуже-дуже акуратно виконано. Сукня і сорочка виготовлялись без примірок, лише за посланими розмірами. Все добре підійшло. 

Рукави просто чудові!

Стиль сукні такий природний і легкий, що дійсно приємно носити її щодня. 

Нерідко буває так, що сукня, яка сподобалась, гарно лежить на професійній моделі, а коли купиш для себе, то виявляється, що усі твої "нестандартні" частини фігури просто знищують її красу. На мій погляд, більшість суконь від Оксани Полонець мають в основі те, що придатне більшості людей. Це ще один плюс для того аби купувати вбрання у цій студії. Для себе, на майбутнє, я запримітила кілька суконь "без талії" (мені вже треба сукню, як у тому єврейському анекдоті: приходить жінка до майстра пошиву знімати мірку для сукні, а він, міряючи: "Сто двадцать, сто двадцать, сто двадцать... Гдє будєм дєлать талію?"). 

А ось і пара - сукня та сорочка.

Узір дещо інакший - менш пишний, "чоловічий". 

Лежить дуже добре. Вишивка на плечі підкреслює ставність, стрункість, навіть якщо вона не дуже є. 
Усе зроблено за розмірами ідеально. Я вражена!

Ось так бути разом. 

Студенти були раді, а тому раді і їх батьки. Дякую дизайнеру Оксані Полонець, її чудовому та терплячому менеджеру Каті і майстру пошиву (надзвичайно приємній пані, імені якої я не знаю). 

І ще тепер маленьке ПІСЛЯСЛОВО:

Почала шукати, де ж народилась Оксана Полонець, якого регіону узори та кольори запали в її душу. Оскільки тут є і настрій Центральної України, і Полісся, і Буковини... Не знайшла нічого з її біографії. Ні, не засмутилась, а стало це навіть приємністю. ЇЇ праця її презентує! 
Зате знайшла, що має вона виставки не лише в Україні, і замовників також; що робила виставки у США (навіть у нашому штаті) та інших країнах; що є учасником благодійних акцій та переймається бідами війни...
Тож коли зустріла її у дизайн-студії, на її робочому місці, могла переконатись, що і виглядає вона так як її сукні і сорочки, як її узори, як усе те, що створено нею - творча і рутинно-скрупульозна праця її команди, виставки, доброчинні акції. Як? Красуня, скромно і зі смаком вбрана, із легкою посмішкою на устах та незвичайно осяйними очима! 
Сукні такої людини носити приємно, адже вони виконані з любов"ю до людей і України. А для мене завжди було важливим те, до кого я торкаюсь, купуючи у нього річ (навіть шматок сиру, не те що сукню, яку носитиму на тілі), даруючи йому щось моє чи просто з ким поряд сиджу у транспорті. Головним є не те, що у людині сховане, а те, що виявляється у її діях і що стає зв"язком, місточком до іншої людини і створює поле контактів.  
Дизайн - це проектна діяльність, яка має немало функцій (виховну і пізнавальну, комунікативну і естетичну та ін.). Створене уявою художника вбрання не тільки має величезне соціальне значення (ствердження українського у сучасній модерній формі, пошана і розуміння глибин нашої історії, чуттєве переживання долі наших предків...), але й презентує світогляд автора. Усього найкращого пані Оксані! 

Сподіваюсь, що цей огляд незвичайних покупок (які радше було б назвати дарами) знадобиться тим, хто хоче мати вбрання етнічне і модерне водночас. Дякую, якщо залишались включеними у цей текст.